Strona główna / COLPOFIX®

Innowacyjny wyrób

COLPOFIX® TO INNOWACYJNY DOPOCHWOWY ŻEL W SPRAYU

Colpofix® to dopochwowy żel w sprayu przeznaczony do zapobiegania i leczenia zmian szyjki macicy wywołanych przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV – human papillomavirus).

 

Innowacyjny wyrób Colpofix® został opracowany we Włoszech, gdzie szybko odniósł sukces, a obecnie staje się dostępny również w innych państwach Europy. 

 

Colpofix® jest jednym z naszych najbardziej obiecujących produktów o czym świadczy nagroda Excellence in Pharma: Highly Commended 2020 w kategorii Finished Formulation, zdobyta na największych i najbardziej prestiżowych targach farmaceutycznych na świecie – CPhI Worldwide 2020.

 

HPV jest najczęstszą infekcją przenoszoną drogą płciową na świecie, a najbardziej zjadliwe genotypy mogą powodować zmiany szyjki macicy, prowadzące do rozwoju raka szyjki macicy. 

 

Głównymi składnikami Colpofix® są polikarbofil i karboksymetylo-beta-glukan. Wyrób został oceniony w 4 badaniach klinicznych z udziałem ponad 2 000 pacjentek, w których wykazano zarówno skuteczność kliniczną, jak i wysoki profil bezpieczeństwa.

COLPOFIX® INNOWACYJNY ŻEL DOPOCHWOWY W SPRAYU

OPATENTOWANA ERGONOMICZNA
KANIULA

umożliwia dotarcie do szyjki macicy

MAKSYMALNIE RÓWNOMIERNE ROZPROWADZENIE ŻELU

na błonie śluzowej szyjki macicy i pochwy

Colpofix® jest kompatybilny z prezerwatywami wykonanymi z naturalnego lateksu.
Innowacja

Skład i sposób działania

UZUPEŁNIAJĄCE DZIAŁANIE SKŁADNIKÓW

Biofilm utworzony przez polikarbofil pozwala na bioadhezję karboksymetylo-beta-glukanu do tkanek szyjki macicy, zapewniając równomierną dystrybucję i wydłużając czas kontaktu, co skutkuje przedłużonych oddziaływaniem tego składnika na tkanki.

 

A. KARBOKSYMETYLO-BETA-GLUKAN

 

B. POLIKARBOFIL

KARBOKSYMETYLO-BETA-GLUKAN

Przyczynia się do utrzymania i odbudowy mikroflory pochwy poprzez selektywne działanie prebiotyczne: stanowi unikalne źródło energii dla Lactobacillus sp., stymulując tym samym wzrost bakterii tego rodzaju, co zapewnia im dominującą pozycję w mikrośrodowisku pochwy. 

POLIKARBOFIL

W połączeniu z mucyną tworzy mukoadhezyjny film ochronny, który pozostaje in situ przez dłuższy czas.

Mukoadhezyjna powłoka ochronna zabezpiecza błonę śluzową pochwy przed zewnętrznymi czynnikami mikrobiologicznymi oraz przyczynia się do utrzymania i kontroli warunków fizjologicznych błony śluzowej poprzez jej nawilżenie. 

Profil pacjenta

Colpofix® może być stosowany:

W CELU REGRESJI ZMIAN SZYJKI MACICY MAŁEGO STOPNIA

W OKRESIE REKONWALESCENCJI PO ZABIEGACH CHIRURGICZNYCH NA SZYJCE MACICY W PRZYPADKU ZMIAN DUŻEGO STOPNIA

STOSOWANIE

JAK UŻYWAĆ COLPOFIX®?

DAWKOWANIE

Potwierdzenie tożsamości

Ta część serwisu zawiera informacje przeznaczone wyłącznie dla pracowników ochrony zdrowia.

Czy jesteś pracownikiem ochrony zdrowia?